UNITRA - Gramofon DANIEL G-1100fs HiFi
What do you think about this video?

Adrian Staniszewski: +ARQbyTontechUNITRA A masz Unitra Diora Harfa? też jest stary i zabytkowy

SuperRadmor: Siemka mój jest z 1981r. pokrywa brązowa , ale na zawiasach takich jak na filmie . 

ARQbyTontechUNITRA: Dziękuję za kontynuację tematu. Być może nasze ustalenia, przydadzą się jeszcze innym pasjonatom, lub poszukiwaczom informacji, na temat historii polskich gramofonów i nie tylko. 

Kiltklan: Dzisiaj zerknę na pozostałe trzy Daniele które aktualnie mam w posiadaniu i jutro dam znać.Po tych faktach domyślam się że ma Pan w pełni rację w czasie produkcji serii pierwszej nastąpiła zmiana pokrywy i zawiasów.W roczniku 77 mam jeszcze drewnianą ramkę skręcaną śrubami które widać z "zewnątrz".

ARQbyTontechUNITRA: Wobec tego podaję, że na moim egzemplarzu, oczywiście pod talerzem, też jest taka naklejka i też jest napisane - Seria 1, tyle że rok 1980 :) Oczywiście pierwszeństwo należy się rocznikowi 1977, ale ciekawe jak z tymi seriami u innych? Prosimy o komentarze i informacje od posiadaczy tego modelu gramofonu. Dzięki za dodatkowe informacje. Pozdrawiam! 

Kiltklan: Gramofon który posiadam na sprężynowych zawiasach ma pod talerzem naklejkę z informacją seria pierwsza 1977r.Również bardzo serdecznie dziękuję za obejrzenie mojego filmiku dzisiaj dorzucę nowy filmik z pokazem moje kolekcji.Zapraszam do jego późniejszego oglądnięcia.

ARQbyTontechUNITRA: Tak owszem, tylko należałoby ustalić ile egzemplarzy wyprodukowano przed zmianą, gdyż mogła ona nastąpić jeszcze w trakcie produkcji serii. Z drugiej strony, trzeba by określić od którego egzemplarza zaczęła się seria druga i kolejne. Chyba żeby brać pod uwagę rok produkcji, przy czym produkcja serii danej wersji (bez zmian), mogła trwać latami. Jeśli zaś uznać, że charakterystyczne zawiasy to seria pierwsza, to niech te inne będą serią drugą :) Dziękuję za obejrzenie i ciekawe spostrzeżenia. 

Kiltklan: Chciałbym skorygować troszkę opis pod filmem pierwsza seria danieli miała pokrywę mocowaną na zawiasach spręzynowych w kolrze brązowym.

Kiltklan: Do tego radmory 5102,5102T,5102TE i oczywiście ZG40C

Kiltklan: Pochwalę się następującymi sprzętami.2xDaniel, 2xAdam 424, 1xAdam 420 2xFryderyk 

ARQbyTontechUNITRA: Trudno mi cokolwiek powiedzieć tak na odległość. Pierwszy raz słyszę o takim niedomaganiu, żeby po nałożeniu płyty, talerz nie chciał się obracać. Proszę zatem nakładać płyty na obracający się talerz ;) Tak całkiem serio, jeśli napęd talerza wyłącza się w momencie gdy ramię znajdzie się w położeniu nad płytą, wówczas może być problem z przesłoną fotoelektrycznego wyłącznika krańcowego. Proszę sprawdzić, czy przesłona wyłącznika jest umocowana we właściwym położeniu. 

Łukasz K.: U mnie w tym modelu wszystko ładnie chodzi ale jak włoży się płytę to się nie kręci. Bez płyty wszystko się kreci i działa ok. W czym problem??

Mateusz CK (Ufolek): BAJA

ARQbyTontechUNITRA: Życzę powodzenia! Dzięki, pozdrawiam! :) 

DoubleSuper8: Gdybym miał kasę to skończyłbym robić swojego Daniela. W planach mam odnowienie obudowy (nowy fornir) ale jak zawsze brakuje kasy. Sam sprzęt już wyczyszczony (pasta tempo czyni cuda) pokrywa wypolerowana paski i spalone żarówki w sensorach wymienione. A i jeszcze trzeba zamówić znaczek Unitra na pokrywę. Będzie to już mój drugi dopieszczony na picuś glancuś (po Fonomasterze 76) sprzęt ;)

Kamil638: Witam. Posiadam identyczny sprzęt, ale dźwięk jest przyspieszony, potrafiłby ktoś to naprawić?

ARQbyTontechUNITRA: Trudno tak na odległość odpowiedzieć. Ja nigdy nie lubiłem odpowiadać na podobne pytania, bo trudno trafnie zdiagnozować, nie mając sprzętu przed sobą. W starym urządzeniu, może dojść do wielu niespodziewanych uszkodzeń, np. w moim gramofonie G-8010, "wariowały" obroty z powodu zużycia się potencjometru regulacji obrotów. Pomógł środek, typu "kontakt". Rada jest jednak prosta: schemat, miernik w rękę i do dzieła! :)

doxent: Mam taki piękny klasyk, coś się w nim niestety spierdzieliło i teraz odtwarza wszystko jakieś 3-4x szybciej jak powinien. Co to może być ?

ARQbyTontechUNITRA: Dziękuję za zainteresowanie się moim kanałem i filmami. Cieszę się, że wzbudzają one szacunek do klasycznego sprzętu. Dzięki! Powodzenia! 

Zygmunt Diorowski: Bardzo ładny gramofon, mam zamiar takiego poszukać na zbiórce elektrośmieci w wtorek (28.05.2012) Ten model gramofonu podoba mi się szczególnie.Twój wygląda praktycznie jak byś go z pudełka wyciągną,Polski sprzęt był i będzie zawsze zajefajny!

Cert: Building stuff is always in my family gene. My dad is a new york auto technician and taught me everything I need to know about cars. Now I sell car parts online to suppliment my income. So it does help when there's good guidance.
Rating:
UNITRA - gramofon DANIEL G-1100fs HiFi 5 out of 5

Shared by Others

Bass I love you. Subwoofer DIY Unitra Tonsil + Canton czytaj opis...
Bass I love you. Subwoofer DIY Unitra Tonsil + Canton czytaj opis...
Atari Flashback 4 Review / Unboxing
Atari Flashback 4 Review / Unboxing
AKG New And Old
AKG New And Old
Legendy Unitry cz.5 - Odc. 65 [Reduktor Szumu]
Legendy Unitry cz.5 - Odc. 65 [Reduktor Szumu]
unboxing mxl 770
unboxing mxl 770

Featured Video