UNITRA - Gramofon DANIEL G-1100fs HiFi
What do you think about this video?

Accord V: +ARQbyTontechUNITRA A masz Unitra Diora Harfa? też jest stary i zabytkowy

SuperRadmor: Siemka mój jest z 1981r. pokrywa brązowa , ale na zawiasach takich jak na filmie . 

ARQbyTontechUNITRA: @666fourthhorsemen to prawda, jednak w tym gramofonie wkładka nie jest jeszcze zużyta. Obecnie potrzebuję nowej wkładki do G-8010 i z pewnością wezmę Twoją sugestię pod uwagę, dzięki! :)

rektascensja: nie wiem czy unitra Adam nie był wyższym modelem, ale mogę się mylić!

ARQbyTontechUNITRA: Trudno tak na odległość odpowiedzieć. Ja nigdy nie lubiłem odpowiadać na podobne pytania, bo trudno trafnie zdiagnozować, nie mając sprzętu przed sobą. W starym urządzeniu, może dojść do wielu niespodziewanych uszkodzeń, np. w moim gramofonie G-8010, "wariowały" obroty z powodu zużycia się potencjometru regulacji obrotów. Pomógł środek, typu "kontakt". Rada jest jednak prosta: schemat, miernik w rękę i do dzieła! :)

MrKapustaTomasz: super, filmik

ARQbyTontechUNITRA: Wobec tego podaję, że na moim egzemplarzu, oczywiście pod talerzem, też jest taka naklejka i też jest napisane - Seria 1, tyle że rok 1980 :) Oczywiście pierwszeństwo należy się rocznikowi 1977, ale ciekawe jak z tymi seriami u innych? Prosimy o komentarze i informacje od posiadaczy tego modelu gramofonu. Dzięki za dodatkowe informacje. Pozdrawiam!

dieterstevens: co to za winyl gra? mi się wydaje że anie wiem dajcie odpowiedż

ARQbyTontechUNITRA: @kiwik14 dziękuję, również za uważne oglądanie moich filmów! :)

ARQbyTontechUNITRA: Dziękuję za kontynuację tematu. Być może nasze ustalenia, przydadzą się jeszcze innym pasjonatom, lub poszukiwaczom informacji, na temat historii polskich gramofonów i nie tylko.

rektascensja: Posiadam Adama, ale niestety brak w nim igły, a kwoty na allegro za nowa są bardzo wysokie, może zna kolega jakoś zamiennik który by tam podszedł i był w rozsądnej cenie w stosunku do jakości?

ARQbyTontechUNITRA: @dwlltmp Gazebo - I Like Chopin :) i utwór tytułowy tej płyty...

doxent: Mam taki piękny klasyk, coś się w nim niestety spierdzieliło i teraz odtwarza wszystko jakieś 3-4x szybciej jak powinien. Co to może być ?

Kamil638: Witam. Posiadam identyczny sprzęt, ale dźwięk jest przyspieszony, potrafiłby ktoś to naprawić?

metiobyk: Znakomy znalazł Daniela pod śmietnikiem w idealnym stanie jak mi zapuścił muzykę na nim to byłem w szoku, przepiękny dzwięk niczym z CD albo i lepszy!

ARQbyTontechUNITRA: @Powolny podzielam Twoje zdanie. Też tak czasem robię. Np. po wymianie głowicy w MK-232p na nową, starą schowałem. Oczywiście nie można przesadzać. Dobry tuning (bez przesady), czy świetnie przeprowadzone naprawy, też są potrzebne. Choćby dla zaspokojenia ciekawości jak będzie wyglądało, czy działało. Lecz jeśli cokolwiek poprawiać, to tylko z konieczności i niech robią to ci, którzy naprawdę wniosą do konstrukcji coś potrzebnego, a nie tylko niebieskiego LED'a. Ja wolę oryginał :) Pozdrawiam!

Tomasz Pajor: widze że masz tez koncerta , widać w odbiciu obudowy na początku filmiku , gratuluje egzemplarzy

Idziu91: poszukuje igły do takiego takiego gramofonu ???? są one wogle gdzies dostępne ???

PSM: jaki to album?

ARQbyTontechUNITRA: @Idziu91 są, są... :)

Kiltklan: Chciałbym skorygować troszkę opis pod filmem pierwsza seria danieli miała pokrywę mocowaną na zawiasach spręzynowych w kolrze brązowym.

ARQbyTontechUNITRA: Trudno mi cokolwiek powiedzieć tak na odległość. Pierwszy raz słyszę o takim niedomaganiu, żeby po nałożeniu płyty, talerz nie chciał się obracać. Proszę zatem nakładać płyty na obracający się talerz ;) Tak całkiem serio, jeśli napęd talerza wyłącza się w momencie gdy ramię znajdzie się w położeniu nad płytą, wówczas może być problem z przesłoną fotoelektrycznego wyłącznika krańcowego. Proszę sprawdzić, czy przesłona wyłącznika jest umocowana we właściwym położeniu.

ARQbyTontechUNITRA: @rektascensja obawiam się że znany portal aukcyjny to jedyne miejsce gdzie dostaniesz nawet oryginalną igłę. Pytałem dzisiaj o zamiennik igły MF100 w sklepie elektronicznym, bo też potrzebuję do gramofonu G-8010 i jest za 69zł. Natomiast w necie za około 50 zł dostaniesz nową MF100, a jeśli w Twoim gramofonie jest wkładka do igieł MF105 to już drożej, obecnie około 100 zł z dostawą. Myślę że cena 39 zł + przesyłka (za MF100) to dobra oferta :)

DoubleSuper8: Gdybym miał kasę to skończyłbym robić swojego Daniela. W planach mam odnowienie obudowy (nowy fornir) ale jak zawsze brakuje kasy. Sam sprzęt już wyczyszczony (pasta tempo czyni cuda) pokrywa wypolerowana paski i spalone żarówki w sensorach wymienione. A i jeszcze trzeba zamówić znaczek Unitra na pokrywę. Będzie to już mój drugi dopieszczony na picuś glancuś (po Fonomasterze 76) sprzęt ;)

Ufolek CK: BAJA

ARQbyTontechUNITRA: Gazebo - Lubię Chopina :)

Boguslaw Polinski: orginane nagranie ,pozytyw

ARQbyTontechUNITRA: Tak owszem, tylko należałoby ustalić ile egzemplarzy wyprodukowano przed zmianą, gdyż mogła ona nastąpić jeszcze w trakcie produkcji serii. Z drugiej strony, trzeba by określić od którego egzemplarza zaczęła się seria druga i kolejne. Chyba żeby brać pod uwagę rok produkcji, przy czym produkcja serii danej wersji (bez zmian), mogła trwać latami. Jeśli zaś uznać, że charakterystyczne zawiasy to seria pierwsza, to niech te inne będą serią drugą :) Dziękuję za obejrzenie i ciekawe spostrzeżenia.

Kiltklan: Do tego radmory 5102,5102T,5102TE i oczywiście ZG40C

ARQbyTontechUNITRA: @AXIMIX1 dzięki bardzo! :)

Powolny: @ARQbyTontechUNITRA Dzięki za odpowiedź, też nie jestem zwolennikiem przerabiania klasyków, no może poza wymianą wkładki, ze schowaniem starej do szuflady :) Pozdrawiam!

Zygmunt Diorowski: Bardzo ładny gramofon, mam zamiar takiego poszukać na zbiórce elektrośmieci w wtorek (28.05.2012) Ten model gramofonu podoba mi się szczególnie.Twój wygląda praktycznie jak byś go z pudełka wyciągną,Polski sprzęt był i będzie zawsze zajefajny!

PSM: Bardzo lubię tego wykonawcę :)

ARQbyTontechUNITRA: @dieterstevens choć podpowiedź jest już w komentarzach, to napiszę jeszcze raz: Gazebo - I Like Chopin. Pozdro... :)

killer1997ccc: Śliczny gramofon :D i te sterowanie :) W mojej kolekcji braknie tylko gramofonu......... Pozdrawiam :) Wpadnij do mnie :)

ARQbyTontechUNITRA: Dziękuję za zainteresowanie się moim kanałem i filmami. Cieszę się, że wzbudzają one szacunek do klasycznego sprzętu. Dzięki! Powodzenia!

Powolny: Rozumiem że bez ingerencji w układ elektryczny nie ma możliwości, żeby zapętlić stronę, mimo że gramofon daje taką możliwość, tj. sprawić że po dojściu do końca strony płyty zaczyna ją grać od początku?

ARQbyTontechUNITRA: @Powolny niestety trzeba przeróbek by gramofon odtwarzał w pętli. Były też przypadki przerabiania układu tak, by gramofon odtwarzał maxi single, czyli duży winyl z prędkością 45. Daniel jest przystosowany do odtwarzania tylko singli i LP. Maxi single odtwarzam na innym gramofonie. Jeśli chodzi o tzw. tuning, to nie jestem zwolennikiem. To są klasyki i takich już nie będzie. Oryginalnych egzemplarzy różnych sprzętów jest coraz mniej, m.in. przez wprowadzanie znacznych zmian w ich konstrukcji.

Łukasz Kołakowski: U mnie w tym modelu wszystko ładnie chodzi ale jak włoży się płytę to się nie kręci. Bez płyty wszystko się kreci i działa ok. W czym problem??

Kiltklan: Pochwalę się następującymi sprzętami.2xDaniel, 2xAdam 424, 1xAdam 420 2xFryderyk

Kiltklan: Dzisiaj zerknę na pozostałe trzy Daniele które aktualnie mam w posiadaniu i jutro dam znać.Po tych faktach domyślam się że ma Pan w pełni rację w czasie produkcji serii pierwszej nastąpiła zmiana pokrywy i zawiasów.W roczniku 77 mam jeszcze drewnianą ramkę skręcaną śrubami które widać z "zewnątrz".

ARQbyTontechUNITRA: @metiobyk to prawda! Sygnały cyfrowe nigdy nie będą w pełni obrazowały rzeczywistego sygnału dźwiękowego. Dlatego wydaje się że dźwięk cyfrowy brzmi chłodno, a analogowy ciepło i łagodnie.

ARQbyTontechUNITRA: Życzę powodzenia! Dzięki, pozdrawiam! :)

Kiltklan: Gramofon który posiadam na sprężynowych zawiasach ma pod talerzem naklejkę z informacją seria pierwsza 1977r.Również bardzo serdecznie dziękuję za obejrzenie mojego filmiku dzisiaj dorzucę nowy filmik z pokazem moje kolekcji.Zapraszam do jego późniejszego oglądnięcia.

metiobyk: @Idziu91 na allegro masz igły po 40 zł pasujące do polskich kładek parzystych

daltonnobel: Za niedługo zobaczycie taki zestaw. Z taką muzyką czekajcie ;] aż sam się nie mogę tego doczekać ; D Ps. Super filmik ; ]

ARQbyTontechUNITRA: @rektascensja oczywiście masz rację! ADAM ma bezpośredni napęd i to go wyróżnia. Ja jednak będę bronił DANIELA ;) Ma napęd paskowy, ale pod względem automatyki jest najbardziej zaawansowany. Poza tym DANIEL ze swoimi sensorami i ramieniem typu "S" wygląda niezwykle ciekawie. ADAMOWI z pewnością nie brakuje uroku i nowoczesności w konstrukcji, dlatego DANIEL nie jest jedynym najlepszym gramofonem, ale jednym z najlepszych. Dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam! :)

Rating:
UNITRA - gramofon DANIEL G-1100fs HiFi 4.8 out of 5

Shared by Others

Bass I love you. Subwoofer DIY Unitra Tonsil + Canton czytaj opis...
Bass I love you. Subwoofer DIY Unitra Tonsil + Canton czytaj opis...
Atari Flashback 4 Review / Unboxing
Atari Flashback 4 Review / Unboxing
AKG New And Old
AKG New And Old
Legendy Unitry cz.5 - Odc. 65 [Reduktor Szumu]
Legendy Unitry cz.5 - Odc. 65 [Reduktor Szumu]
unboxing mxl 770
unboxing mxl 770

Featured Video