UNITRA - Gramofon DANIEL G-1100fs HiFi
What do you think about this video?

SuperRadmor: Arek zrobiłbyś ripa z tego vinyla?

Sławek Rząca: Daniel- wspaniałe i chyba najbardziej pożądane wzornictwo , nigdy bym nie kupił ,,prostej dechy z ramieniem'' .

Adrian S. aka Accord V: +ARQbyTontechUNITRA A masz Unitra Diora Harfa? też jest stary i zabytkowy

SuperRadmor: Siemka mój jest z 1981r. pokrywa brązowa , ale na zawiasach takich jak na filmie . 

ARQbyTontechUNITRA: Dziękuję za kontynuację tematu. Być może nasze ustalenia, przydadzą się jeszcze innym pasjonatom, lub poszukiwaczom informacji, na temat historii polskich gramofonów i nie tylko.

Kiltklan: Dzisiaj zerknę na pozostałe trzy Daniele które aktualnie mam w posiadaniu i jutro dam znać.Po tych faktach domyślam się że ma Pan w pełni rację w czasie produkcji serii pierwszej nastąpiła zmiana pokrywy i zawiasów.W roczniku 77 mam jeszcze drewnianą ramkę skręcaną śrubami które widać z "zewnątrz".

ARQbyTontechUNITRA: Wobec tego podaję, że na moim egzemplarzu, oczywiście pod talerzem, też jest taka naklejka i też jest napisane - Seria 1, tyle że rok 1980 :) Oczywiście pierwszeństwo należy się rocznikowi 1977, ale ciekawe jak z tymi seriami u innych? Prosimy o komentarze i informacje od posiadaczy tego modelu gramofonu. Dzięki za dodatkowe informacje. Pozdrawiam!

Kiltklan: Gramofon który posiadam na sprężynowych zawiasach ma pod talerzem naklejkę z informacją seria pierwsza 1977r.Również bardzo serdecznie dziękuję za obejrzenie mojego filmiku dzisiaj dorzucę nowy filmik z pokazem moje kolekcji.Zapraszam do jego późniejszego oglądnięcia.

ARQbyTontechUNITRA: Tak owszem, tylko należałoby ustalić ile egzemplarzy wyprodukowano przed zmianą, gdyż mogła ona nastąpić jeszcze w trakcie produkcji serii. Z drugiej strony, trzeba by określić od którego egzemplarza zaczęła się seria druga i kolejne. Chyba żeby brać pod uwagę rok produkcji, przy czym produkcja serii danej wersji (bez zmian), mogła trwać latami. Jeśli zaś uznać, że charakterystyczne zawiasy to seria pierwsza, to niech te inne będą serią drugą :) Dziękuję za obejrzenie i ciekawe spostrzeżenia.

Kiltklan: Chciałbym skorygować troszkę opis pod filmem pierwsza seria danieli miała pokrywę mocowaną na zawiasach spręzynowych w kolrze brązowym.

Kiltklan: Do tego radmory 5102,5102T,5102TE i oczywiście ZG40C

Kiltklan: Pochwalę się następującymi sprzętami.2xDaniel, 2xAdam 424, 1xAdam 420 2xFryderyk

ARQbyTontechUNITRA: Trudno mi cokolwiek powiedzieć tak na odległość. Pierwszy raz słyszę o takim niedomaganiu, żeby po nałożeniu płyty, talerz nie chciał się obracać. Proszę zatem nakładać płyty na obracający się talerz ;) Tak całkiem serio, jeśli napęd talerza wyłącza się w momencie gdy ramię znajdzie się w położeniu nad płytą, wówczas może być problem z przesłoną fotoelektrycznego wyłącznika krańcowego. Proszę sprawdzić, czy przesłona wyłącznika jest umocowana we właściwym położeniu.

Łukasz K.: U mnie w tym modelu wszystko ładnie chodzi ale jak włoży się płytę to się nie kręci. Bez płyty wszystko się kreci i działa ok. W czym problem??

Mateusz CK: BAJA

ARQbyTontechUNITRA: Życzę powodzenia! Dzięki, pozdrawiam! :)

DoubleSuper8: Gdybym miał kasę to skończyłbym robić swojego Daniela. W planach mam odnowienie obudowy (nowy fornir) ale jak zawsze brakuje kasy. Sam sprzęt już wyczyszczony (pasta tempo czyni cuda) pokrywa wypolerowana paski i spalone żarówki w sensorach wymienione. A i jeszcze trzeba zamówić znaczek Unitra na pokrywę. Będzie to już mój drugi dopieszczony na picuś glancuś (po Fonomasterze 76) sprzęt ;)

Kamil638: Witam. Posiadam identyczny sprzęt, ale dźwięk jest przyspieszony, potrafiłby ktoś to naprawić?

ARQbyTontechUNITRA: Trudno tak na odległość odpowiedzieć. Ja nigdy nie lubiłem odpowiadać na podobne pytania, bo trudno trafnie zdiagnozować, nie mając sprzętu przed sobą. W starym urządzeniu, może dojść do wielu niespodziewanych uszkodzeń, np. w moim gramofonie G-8010, "wariowały" obroty z powodu zużycia się potencjometru regulacji obrotów. Pomógł środek, typu "kontakt". Rada jest jednak prosta: schemat, miernik w rękę i do dzieła! :)

Doxent Zsigmond: Mam taki piękny klasyk, coś się w nim niestety spierdzieliło i teraz odtwarza wszystko jakieś 3-4x szybciej jak powinien. Co to może być ?

Schools: Learn how to get phlebotomy training in California! The job pays decent money for the amount of schools needed to graduate.
Rating:
UNITRA - gramofon DANIEL G-1100fs HiFi 5 out of 5

Shared by Others

i5 Plus Smart Wristband - 2017's BEST deal in Fitness Trackers
i5 Plus Smart Wristband - 2017's BEST deal in Fitness Trackers
Unitra SD-20
Unitra SD-20
Prezentacja Unitra SD-10
Prezentacja Unitra SD-10
Dual CR 1780 + Unitra 75
Dual CR 1780 + Unitra 75
Słuchawki UNITRA SD-10
Słuchawki UNITRA SD-10

Featured Video